Turmalin

Turmalin – bogactwo, przyjaźń, miłość, a przy tym równowaga, harmonia i uziemienie. Kamień ten zaliczany jest do kamieni słonecznych, a więc przyciąga przyjaźń i inspirację i wszystkie inne dobre energie.

Pochodzenie

Najwięcej turmalinów wydobywa się w Brazylii, USA, Madagaskarze a także w Tanzanii, Nigerii i Kenii i na Uralu. Wiele pięknych i wartościowych okazów można znaleźć na Sri Lance oraz w Afganistanie. W Polsce natkniemy się na nie w Górach Sowich, na Dolnym Śląsku oraz w Tatrach.

Odcienie turmalinów

Turmalin minerał należący do grupy krzemianów o różnorodnej gamie barw od bezbarwnego, przez różowy, zielony, niebieski, różowo-zielony tzw. arbuzowy aż po czarny. Pojedyncze kryształy turmalinu zawierają nawet 15 różnych barw i odcieni. W przyrodzie największe kryształy osiągają wielkość 3-5 metrów. Turmalin ze względu na kolor, ma też właściwą sobie nazwę: zaczynając od zielonego – achroit, indygolit, rubelit, werdelit. Czarny Turmalin to schörl, a brązowy drawit. Kamieniom nadawane są często lokalne nazwy, ponieważ często występują jako mieszanka kilku kolorów. Najbardziej cenione są kamienie wielobarwne lub tak zwane arbuzowe: czerwone lub różowe w środku, a na zewnątrz zielone.

ZNACZENIE I WŁAŚCIWOŚCI

Turmalin zaliczany do kamieni słonecznych, a więc przyciąga przyjaźń, inspirację i wszystkie inne dobre energie.

Turmalin chroni pole energetyczne. Ma właściwość przywracania homeostazy – stabilności i równowagi. Właściciel kamienia ma zwiększoną czujność i samodyscyplinę, a także jest bardziej zmotywowany do działania, a jego umysł działa jasno i sprawnie. Kamień ten równoważy nastrój, porządkuje myśli, wpływa na koncentrację. Łagodzi stres i niepokój, a także ułatwia zasypianie. Chroni przed zazdrością, nieufnością, strachem i egoizmem. Turmalin aktywizuje pierwszy czakram – uziemia tego, który go nosi. Pomaga też oczyszczać aurę, co z punktu widzenia energii jest kluczowe do utrzymania równowagi.

Turmalin odpiera ataki wampirów energetycznych, a korzystający z kamienia ma zwiększoną pewność siebie i wibruje na wyższej częstotliwości.

Oddziałuje na czakrę podstawy.

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

Energia tego kamienia jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe/neutralne. Oczyszcza otoczenie z bakterii i czyści skórę. Kamień wspiera nadnercza, poprawia krążenie i metabolizm, eliminuje z organizmu toksyny i metale ciężkie. Odpręża, koi ból i niweluje uczucie odrętwienia, chroni przed wpływem czynników zewnętrznych, wzmacnia układ mięśniowy, limfatyczny oraz nerwowy, a także poprawia krążenie energii w meridianach. Usprawnia też przemianę materii.

Jest doskonałym wsparciem w leczeniu artretyzmu, stwardnienia rozsianego, zawrotów głowy. Minimalizuje efekty choroby lokomocyjnej. Jest również świetnym narzędziem do oczyszczania powietrza – poprawia jego wibracje, osłania przed promieniowaniem elektromagnetycznym urządzeń elektrycznych. Kamień jest tak zwanym odpromiennikiem.

Szczególnie polecany dla osób spod znaków: Byka, Wagi, Koziorożca i Skorpiona

Biżuteria Blooming Stones z TURMALINEM -> ZOBACZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry